Blog Podróżniczy, czyli OneDayStop.com

Naszego bloga podróżniczego zaczęliśmy prowadzić podczas pierwszej wspólnej podróży po Francji w 2012 roku. Padł taki pomysł, by tam wrzucać zdjęcia i tylko podsyłać link rodzicom czy znajomym – bo prościej, szybciej i „nie zginie”. Zresztą z tamtej wyprawy zostało sporo „wpisów”, które z blogowaniem nie mają za wiele wspólnego… ale są. Taka pamiątka, którą od czasu do czasu poprawiamy i uaktualniamy.

Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i tyleż samo klapnięć migawki ciągle tu jesteśmy. Bogatsi o doświadczenie, umiejętności i szersze horyzonty. I ciągle rozwijamy naszego bloga starając się znaleźć balans między pracą, podróżowaniem, pasjami i pisaniem.

Chcemy, by OneDayStop.com nie był tylko kolejnym blogiem podróżniczym, ale źródłem inspiracji.Podróże to nie tylko miejsca i ludzie, ale też przygotowania, zbieranie informacji, sprzęt, wyzwania i wyrzeczenia. To też sporo zabawy – kulinarnej, z fotografią, stylem życia i pokonywaniem kolejnych granic (dosłownie i w przenośni). To nasz pamiętnik, z którego mają wystawać zakładki pełne pomysłów.

Zamiłowanie do gór, natury i fotografii krajobrazowej skłoniły nas do poszukania nowego miejsca do życia. Zastanawialiśmy się nad Norwegią (w której ciągle jesteśmy zakochani), Danią i Holandią (bo blisko do Norwegii). Ostatecznie jednak stanęło na Szwajcarii – głównie ze względu na rynek pracy w naszych zawodach. I tak, od stycznia 2018 eksplorujemy Alpy i z każdym miesiącem wchodzimy wyżej.

Asia

kierowca i degustator zawodowy

Na co dzień pracuje w banku ze szwajcarskimi korzeniami.

Podczas podróży: bierze ostre zakręty (urodzony driver), najlepiej czuje się w otoczeniu natury, zjada wszystko

Co lubi: prawdę

Marzenie: zawitać w Tybecie, Japonii, Bali i tak po prostu być

Asia na Linekdin

Maciek

fotograf nawigator

Projektuje doświadczenia użytkowników (UX) w FinTechowym startupie. Prototypy i modele biznesowe to jego chleb powszedni.

Podczas podróży: dokumentuje obrazy za pomocą matrycy i ślęczy nad mapami

Co lubi: wschody słońca, czerwone wino, zdobywanie górskich szczytów, ostre zdjęcia, eksperymenty kulinarne i rower

Ulubione miejsce: to, do którego się wybierzemy wkrótce

Marzenie: uchwycić zorzę polarną nad Lofotami i przejechać Nową Zelandię

Maciek na Linekdin i UX portfolio

Zainteresowani? Zajrzyjcie na Facebooka

OneDayStop.com na Facebooku