Szwecja

Relacje, ciekawe miejsca, co warto zobaczyć i podróżowanie po Szwecji.

Trochę praktycznych uwag z naszejch wyprawy i wycieczek.

Szwecja może być piękna i ciekawa, a może być wręcz nudna i odrażająca. Wszystko zależy od tego, gdzie się wybierzecie. Bez dwóch zdań to ogromny i różnorodny kraj z ładnym wybrzeżem i dzikimi górami. My przejechaliśmy przez pół Szwecji, a miejsca, które odwiedziliśmy opisane są niżej.

Wpisy i relacje ze Szwecji

Czerwone domy, jeziora i potwór – jedziemy przez szwedzki Jämtland

Gdy wjeżdżamy do Szwecji nie jesteśmy spaczeni żadnymi wyobrażeniami czy oczekiwaniami. Bo kto jeździ na wakacje do tego kraju Europy? A tym bardziej do oddalonego, pokrytego gęstymi lasami i dzikiego Jamtland?

Dalarna – prowincja, gdzie niedźwiedzie mają swój park

Czerwone koniki i niedźwiedzie są symbolami Dalarny. A sama prowincja to swoista kwintesencja Szwecji. Z polami uprawnymi, małymi wioskami z kościółkami, wzgórzami, jeziorami i górami pokrytymi śniegiem.

Oko w oko z królem lasu, czyli farma łosi w Szwecji

Tu wszystko kręci się dookoła łosi. Z łosiami są pamiątki, z łosiami są bilety, z łosiami są klamki, okna, drzwi. Nawet papier toaletowy w WC trzymają łosie. Znaki i kierunkowskazy zresztą o tym

Sztokholm w 3 dni – atrakcje, uwagi i nasze odczucia: Czy warto?!

Wenecja Północy to reklamowe określenie położonej na czternastu wyspach stolicy Szwecji. I tak, Sztokholm z piękną Wenecją ma trochę wspólnego i niestety nie są to tylko superlatywy. Sztokholm to miasto,