Istria i Krk szybkim przejazdem

Opuszczamy Słowenię i kierujemy się do Chorwacji – na Istrię. Jak się szybko okaże – skolonizowaną przez włoskich turystów i traktowaną przez nich, jako „swoja”.

Lądujemy na ogromnym kempingu Atokamp Medulin w Medulinie. Pora jest już popołudniowa a nas od rana ściga głód, więc nie oglądając się za wiele wybieramy szybko miejsce i rozbijamy obozowisko. Garnek się grzeje i wkrótce najedzenie i odrobiny wina wprawiają nas w znacznie lepszy nastrój.

medulin, croatia
medulin, croatia

Niestety pogoda postanawia spłatać nam mokrego figla. W nocy przychodzi spektakularna burza. Pioruny rozświetlające niebo nad morzem a potem ulewa, która trwa cały następny dzień.

Dla osób z namiotem deszcz to zguba. Zwijamy więc obóz i ruszamy w drogę, by zwiedzić Istrię. Szybko okazuje się jendak, że nie tylko my mamy taki pomysł – cała Istria stoi w korkach. Korki są przed miasteczkami, w miasteczkach i za nimi. Nie ma gdzie zaparkować ani schować się przed deszczem.

Pulę oglądamy z samochodu, do Rovinj nawet nie udaje nam się wjechać.

Pula, Arena, Croatia
Pula, Arena, Croatia
Rijeka in rain

No cóż, trzeba zmienić kierunek. Rijeka i Krk w poszukiwaniu słońca okazują się niewielkim wybawieniem.

Rijeka in rain
Krk, Croatia
Krk, Croatia
Krk, Croatia

Krk – gdzie zjeść?

Konoba Galija to jedna z lepszych pizzerii-restauracji wg TripAdvisora i LonelyPlanet w mieście Krk. Ceny ma przystępne, jedzenie wyśmienite. Zwłaszcza pizza zasługuje na uznanie. W godzinach obiadowych trzeba liczyć się z pełnym obłożeniem i zapisami na stolik. ul. Frankopanska 38.

Noc spędzamy w aucie na parkingu pośród kamperów. Poranek przynosi wyczekiwane słońce. Zmierzamy jeszcze wgłąb wyspy Krk nacieszyć oczy widokami.

Krk, Croatia

Baška

Krk, Croatia
Krk, Croatia
Krk island, Stara Baska

O ile Istria nie zachwyca, głównie z powodu przeludnienia turystami i monotonii, o tyle Krk wydał się nam nieco ciekawszy. Jednak nie ma tu nic takiego, co skłoniłoby nas do zostania dłużej. Ruszamy zatem dalej odkrywać inne części Chorwacji. Wszak do dopiero początek.

piran, slovenia

Piran z oddali

jeziora pletwickie

Jeziora Plitwickie, czyli turkusowa atrakcja Chorwacji