Skalne Miasto zimą

Nowy Rok i piękna pogoda? Cóż można zrobić innego, jak  nie pojechać do Teplic i zobaczyć, jak wygląda Skalne Miasto zimą! Wsiadamy więc rano do auta i ruszamy w stronę Czech uzbrojeni w ciepłe kurtki, raki i aparat.

 

Na miejscu – zaskoczenie. Szukanie bankomatu okazało się nadaremne (jeśli Wam się też to przytrafi, to bankomat jest w Mezimesti), wszystko jest zamknięte… a raczej bezpłatne.

Parkujemy więc nasze auto i ruszamy na szlak. Pierwsze wyzwanie to lodowate barierki schodów prowadzących do Skalnego Zamku. Skostniałe palce wynagradza piękny widok ze szczytu skał. Potem wchodzimy już na właściwą trasę zwiedzania, która pokryta jest w większości lodem – bez raków może być miejscami skrajnie niebezpiecznie. Zwłaszcza na schodach! Przygotujcie się na to!

Pogoda nam wyjątkowo dopisuje – słońce co rusz przebłyskuje między szczelinami. Miejsca z zalegającym śniegiem jednak jednoznacznie pokazują, gdzie promienie nigdy nie sięgają. 

Na koniec dnia jedziemy jeszcze do miejscowości Skaly, by popatrzeć na panoramę okolicy w promieniach zachodzącego słońca. Tu w zimie na pewno trzeba mieć łańcuchy!

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Karkonosze, Śnieżka

Pierwszy śnieg – Śnieżka i Karkonosze zimą

Śnieżka z Vrbatowej Boudy

Karkonosze od czeskiej strony – pod Łabskim Szczytem zimą