Bled – jezioro z nietypowymi atrakcjami

Mieniące się turkusem jezioro Bled wabi turystów nawet w pochmurne dni. Rowery wodne, wędkowanie, kąpiele, restauracje, gorące źródła, wyspa z kościołem to tylko część pokus, które tu zastaniecie.

Bled, Slowenia

Dojeżdżamy do miejscowości Bled w pochmurny i lekko deszczowy dzień. Jednak mżawka nie przeszkadza nam w spacerze i delektowaniu się urokami jeziora. Nie jesteśmy też jedynymi turystami, którzy decydują się na spacer w deszczu. Bled, jak się okazuje, jest stałym miejscem pielgrzymek turystycznych. Ciekawą atrakcją jest wycieczka na wysepkę Blejski otok ze słynnym kościołem pielgrzymkowym pw. Marii Panny z XV wieku. Na wyspie znajduje się dzwon życzeń, który okraszony jest legendą o wdowie Poliksenii (teaser legendy: wdowa z rozpaczy po utracie męża odlała dzwon, który nagle znika wraz z brodarzami).

Jezioro Bled, Słowenia
Bled, Slowenia
Bled, Slowenia
Bled, Slowenia
Bled, Slowenia

Turystycznego charakteru dodaje również Zamek Bledzki, który znajduje się 130 metrów nad poziomem jeziora oraz źródła termalne podgrzewające wodę jeziora do 26°C (stąd Bled jest jednym z najcieplejszych jezior alpejskich). Tym razem decydujemy się zwrot w kierunku Lublany przez miejscowość Graz, zwiedzanie zamku zostawiamy sobie na kolejną wyprawę.

Bled, Slowenia

Momentami woda w jeziorze wręcz mieni się turkusem. Oczywiście poza amatorami kąpieli, znaleźć tu również można niemało wędkarzy.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Graz, Austria

Graz

Zamek Predjamski, Słowenia

Zamek Predjamski